+371 29223477
info@elluparadize.lv

Zemnieku saimniecības EXTRA ražotā produkcija nesatur: konservantus, smaržvielas, krāsvielas, garšas uzlabotājus.

Tumšā linsēklu eļļa

LV   RU

SPIED – un pasūti izvēlētās preces

Tumšā linsēklu eļļa

Linsēklu eļļa ir viens no plašāk pielietojamiem veselīga uztura produktiem, kura vērtīgās īpašības apstiprina daudzi pētījumi.

Linsēklu eļļa ir vērtīgs alfa-linolēnskābes avots - taukskābes, kas pieder pie polinepiesātināto omega-3 taukskābju grupas. Jāatzīmē, ka linsēklu eļļā Omega-3 ir daudz vairāk nekā zivju eļļā.

Linsēklu eļļā ir augsts tokoferolu (E vitamīna), īpaši gamma-tokoferola, saturs 100 g - 269,3% no ikdienas normas, un gandrīz nesatur minerāluvielas un vitamīnus.

Enerģētiskā vērtība uz 100 g linsēklu eļļas: 3770 kJ / 900 kcal

Uzturvērtība un taukskābju saturs 100 g linsēklu eļļas:

ogļhidrāti 0 g, olbaltumvielas 0 g, tauki 100 g, tai skaitā:

piesātinātās taukskābes:

• palmitīnskābe 6,5 g

• stearīnskābe 4,1 g

mononepiesātinātās taukskābes:

• oleīnskābe (Omega 9) 15,8 g

polinepiesātinātās taukskābes:

• linolskābe (Omega 6) 15,5 g

• alfa-linolēnskābe (Omega 3) 56,7 g.

Izmantojiet linsēklu eļļu kulinārijā. Linsēklu eļļu var pievienot salātiem, putrai un biezpienam, izmantot mērču gatavošanā, sajaukt ar majonēzi un skābo krējumu, nepakļaujot eļļu termiskai apstrādei. Eļļas garšai raksturīga augu rūgtuma nots, kas pastiprinās uzglabāšanas laikā pēc iepakojuma atvēršanas. Tas ir saistīts ar lielo Omega 3 saturu. Uzglabājiet linsēklu eļļu temperatūrā no 0 līdz 25 ° C izvairoties no tiešo saules staru iedarbības!

Pēc iepakojuma atvēršanas eļļu ieteicams uzglabāt vēsā un tumšā vietā ne ilgāk kā 3 mēnešus. Nav ieteicams termiski apstrādāt.

Ir pieļaujami dabiski nosēdumi.

Izmantojiet linsēklu eļļu kosmetoloģijā. Linsēklu eļļu var pievienot gatavam sejas un ķermeņa krēmam. Varat izveidot masku arī paši.

Mums ģimenē ļoti garšo saldskābmaizes gabaliņi, kas iemērkti šajā gardajā eļļā. Izmēģini arī Tu.

Linsēklu eļļa - auksti spiesta, nerafinēta.

Sastāvs un īpašības:

Linsēklas vērtīgākās sastāvdaļas ir neaizvietojamās taukskābes, it īpaši alfa-linolēnskābe (augu izcelsmes OMEGA3), lignāni (tiem piemīt fitoestrogēnu un antioksidantu īpašības), šķiedrvielas, proteīni, gļotvielas, minerālvielas (kalcijs, dzelzs, magnijs, fosfors, kālijs, cinks) un vitamīni (B1, B2, B3, B5, B6, B9, C).

Iedarbība:

Linsēklu eļļa rūpējas par sirds un asinsvadu veselību. Linsēklas var nodrošināt sievietes ar svarīgām uzturvielām, kas bieži vien iztrūkst mūsdienu diētā: neaizvietojamajām taukskābēm un dabiskajiem fitohormoniem - lignāniem.Ikdienas uztura bagātināšana ar Linsēklu eļļu var būt svarīga svara kontroles programmas daļa, jo: Samazina tieksmi pēc taukus saturoša ēdiena un saldumiem; Uzlabo vielmaiņu; Veicina sāta sajūtu; Regulē cukura līmeni asinīs; Paaugstina skābekļa izmantošanu organismā.

linseklas